Faktury elektroniczne EBPP

Informacje prasowe

15 listopada 2010
Domowy budżet łatwiejszy do opanowania

Internetowy serwis pomagający zarządzać domowym budżetem – Finanse iFIN24 zyskał nową szatę graficzną i nowe funkcje pozwalające lepiej prognozować stan osobistych finansów w przyszłości. iFIN24 (spółka grupy Comarch) zapowiada dynamiczny rozwój serwisu w nadchodzących miesiącach.

Przeciętny użytkownik bankowości internetowej dysponuje kilkoma kontami bankowymi i kartami kredytowymi, opłaca miesięcznie kilka rachunków, często również spłaca kredyt. Zrównoważenie domowego budżetu wymaga planowania, dlatego coraz więcej osób korzysta z programów do zarządzania finansami osobistymi, a największy tego typu serwis na świecie – Mint.com ma ponad milion użytkowników.

Finanse iFIN24 miały swoją premierę we wrześniu 2009 roku. Od tego  czasu pierwsza wersja serwisu była testowana przez użytkowników. Na podstawie ich uwag i pomysłów powstał plan budowy obecnej wersji i jej dalszego rozwoju.

- Od początku zakładaliśmy, że nie będziemy kopiować zachodnich rozwiązań. Chcemy tworzyć system dopasowany do potrzeb polskich użytkowników. Od momentu jego uruchomienia zbieraliśmy informacje zwrotne od użytkowników, sprawdzaliśmy w jaki sposób korzystają z serwisu i czego oczekują. W rezultacie zdecydowaliśmy się na gruntowną przebudowę serwisu w nowej technologii– mówi Wawrzyniec Sosnowski, wiceprezes iFIN24 SA.

Projektanci serwisu Finanse iFIN24 postawili sobie za zadanie stworzenie aplikacji wyróżniającej się łatwością i komfortem obsługi. Nowa wersja serwisu powstała w technologii Microsoft Silverlight, która pozwala na zbudowanie atrakcyjnego graficznie interfejsu i przyjaznej nawigacji.

W serwisie Finanse iFIN24 wykresy, pokazujące na co najwięcej wydajemy oraz  ile możemy oszczędzić w bieżącym miesiącu można zobaczyć na głównym pulpicie aplikacji natychmiast po jej uruchomieniu i wprowadzeniu podstawowych danych. Nowością jest dynamiczny wykres cash flow, który pokazuje jakimi środkami będziemy dysponować w przyszłości. Planowanie przychodów i wydatków ułatwia widok kalendarza, po którym możemy swobodnie przesuwać zdarzenia i realizować je lub kasować upuszczając w oznaczonym miejscu.

iFIN24 zapowiada regularne wprowadzanie kolejnych funkcji z listy życzeń użytkowników. Pierwsza z nich to mobilna wersja serwisu na iPhone, która ułatwi bieżące notowanie wydatków gotówkowych.

Nową wersję serwisu można testować bezpłatnie po adresem https:// finanse.ifin24.pl

Informacje o iFIN24 SA

Powołana w roku 2008 Spółka iFIN24 S A należy do grupy kapitałowej Comarch. iFIN24 prowadzi równolegle dwa rodzaje działalności: skierowaną do klientów indywidualnych usługę zarządzania finansami osobistymi za pośrednictwem portalu internetowego oraz przeznaczone dla firm usługi przesyłania i archiwizowania dokumentów elektronicznych, w tym e-faktur za pośrednictwem innowacyjnej platformy internetowej. Spółka prowadzi niezależną działalność biznesową, korzystając z rozwiązań Comarch SA, a infrastruktura iFIN24 umieszczona jest w profesjonalnym Comarch Data Center.

***

1 października 2009
iFIN24 uruchomił serwis do zarządzania finansami osobistymi

iFIN24 przeliczy ile masz pieniędzy, na co je wydajesz i jak możesz zaoszczędzić.  iFIN24 to serwis internetowy, który sporządza przejrzyste graficzne raporty na podstawie informacji podanych przez użytkownika, na przykład plików historii operacji na rachunkach bankowych.

Serwis stworzyła spółka wchodząca w skład grupy Comarch. iFIN24 SA korzysta z zasobów technicznych Comarchu, między innymi nowoczesnego data center o wysokim poziomie zabezpieczeń, w którym znajdują się na przykład systemy bankowości elektronicznej.

Zdajemy sobie sprawę z tego jakie obawy może budzić w użytkownikach podawanie informacji o swoich finansach w serwisie internetowym, dlatego kładziemy ogromny nacisk na bezpieczeństwo. Po pierwsze, nie wymagamy podawania jakichkolwiek danych osobowych – nasi użytkownicy są całkowicie anonimowi. Po drugie, w przeciwieństwie do podobnych serwisów funkcjonujących w Polsce, nie wymagamy podawania haseł lub loginów do kont bankowych, a nasi użytkownicy za każdym razem sami decydują jakie informacje umieszczają w serwisie. Po trzecie, anonimowe profile użytkowników w serwisie są zabezpieczone w sposób analogiczny do kont w bankowości elektronicznej a dane nie są i nie będą przekazywane do instytucji finansowych czy jakichkolwiek innych podmiotów – zapewnia Wawrzyniec Sosnowski, wiceprezes iFIN24 SA.

Osoby, do których iFIN24 kieruje swoją ofertę  korzystają z bankowości elektronicznej, mają kilka produktów finansowych, na przykład  kont lub kart kredytowych, a co miesiąc opłacają kilka rachunków. Kontrola domowych finansów nie jest prostym zadaniem, co pokazuje duża liczba kredytów konsumpcyjnych udzielanych przez banki i inne instytucje finansowe. Mimo stałych dochodów, w wielu budżetach domowych brakuje czasem środków na realizację planów. Dzięki serwisowi iFIN24 duże wydatki na wakacje czy rodzinne uroczystości będzie można zaplanować z wyprzedzeniem i zgromadzić na ich pokrycie odpowiednią ilość środków.

Wystarczy podanie kilku informacji, żeby iFIN24 mógł zasymulować miesięczny budżet użytkownika i pokazać ile może zaoszczędzić w danym miesiącu. Serwis, uwzględnia w nim nie tylko bieżące transakcje, ale też wszystkie zaplanowane przychody i wydatki, w tym stałe opłaty, na przykład czynsz lub abonament telefoniczny.

Ile wydajemy na benzynę, a ile na jedzenie? Ile kosztuje utrzymanie mieszkania? iFIN24 daje odpowiedzi na te pytania. Aplikacja automatycznie podpowiada odpowiednie kategorie dla wydatków za każdym razem, kiedy użytkownik importuje historię transakcji z rachunków bankowych. Bez względu na liczbę i rodzaj używanych rachunków (konta rozliczeniowe, oszczędnościowe czy karty kredytowe) iFIN24 rozpoznaje przelewy między nimi, a wypłaty z bankomatu automatycznie oznacza jako pieniądze, które mamy w portfelu. Dzięki temu użytkownik zawsze wie, jaki jest rzeczywisty stan jego finansów.

iFIN24 nie zamierza kopiować zachodnich serwisów, dlatego serwis jest uruchamiany z podstawowymi funkcjami, a kolejne będą dodawane stopniowo. O przyszłym kształcie serwisu zdecydują  opinie i pomysły samych użytkowników. Korzystanie z serwisu będzie płatne dopiero kiedy osiągnie on pełną zakładaną funkcjonalność, a osoby które już teraz zdecydują się założyć profil w iFIN24 i współtworzyć serwis mogą liczyć na zwolnienie z opłat w przyszłości.

Korzystanie z serwisu iFIN24 będzie bezpłatne co najmniej do końca 2009 roku, później bezpłatny będzie pierwszy miesiąc użytkowania, a przez kolejne miesiące będzie można korzystać z serwisu opłacając abonament. Firma nie ujawnia jeszcze wysokości opłat, ale wiadomo, że będą one porównywalne z kosztami powadzenia rachunku w banku lub wydania karty kredytowej.

Taki model biznesowy wydaje nam się najbardziej uczciwy wobec klientów. Płacąc za serwis użytkownik zapewnia sobie bezpieczeństwo pozostawionych w nim informacji, które nie są udostępniane innym podmiotom. Ma też gwarancję, że informacje prezentowane w serwisie są obiektywne i wynikają z rzetelnej analizy – wyjaśnia Konrad Tarański, wiceprezes do spraw finansowych iFIN24 SA – serwisy, które są darmowe dla użytkowników zarabiają na reklamowaniu i polecaniu produktów finansowych, nie są więc obiektywne, a ich standardy bezpieczeństwa często pozostawiają wiele do życzenia.  Wprowadzając abonament zakładamy, że wielokrotnie zwróci się on użytkownikowi dzięki lepszemu dysponowaniu pieniędzmi i podejmowaniu korzystnych decyzji finansowych.

Bezpłatne korzystanie z serwisu można rozpocząć już dziś wchodząc na stronę http://ifin24.pl Po rejestracji, serwis pomoże nam skonfigurować profil i już po kilku minutach podsumuje środki na naszych rachunkach, a także pokaże ile możemy zaoszczędzić w danym miesiącu.

iFin24 SA

Spółka iFIN24 SA, została powołana w roku 2008 z inicjatywy Comarch SA. Celem spółki jest realizacja długofalowych projektów zorientowanych na klientów z segmentu B2C oraz B2B. iFIN24 SA ściśle współpracuje z Comarch – w szczególności korzysta z rozwiązań i zasobów technologicznych i organizacyjnych.

***

15 kwietnia 2009
iFIN24 SA, spółka powołana przez Comarch, wchodzi na rynek finansów osobistych.

iFIN24 – spółka zależna Comarch – nastawia się na szeroką współpracę z bankami i instytucjami finansowymi. Jej celem jest realizacja długofalowych projektów zorientowanych na klientów z segmentu B2C oraz B2B.

- Zdecydowaliśmy się na powołanie iFin24 SA, ponieważ wydzielenie spółki pozwala na bardziej inwestycyjne podejście oraz zaoferowanie klientom i partnerom odpowiedniego poziomu zaangażowania i specjalizacji świadczonych usług – mówi Piotr Reichert, Wiceprezes Comarch.– iFIN24 buduje innowacyjne rozwiązania w oparciu o sprawdzoną technologię Comarch i doświadczenia wyniesione z takich projektów, jak platforma ECOD obsługująca 85 procent ruchu EDI w Polsce, system do zarządzania aktywami oraz system bankowości elektronicznej, wdrożony między innymi w trzech bankach z pierwszej piątki, na czele z Pekao SA.

Jednym z dwóch filarów działalności iFIN24 będzie innowacyjne rozwiązanie do zarządzania finansami osobistymi przez Internet, które wystartuje już w lipcu. Portal tworzony przez iFin24 pozwoli na zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich informacji dotyczących osobistego budżetu pochodzących z kont w bankach i innych instytucjach finansowych. Portal dostarczy klientom narzędzi, które  pozwolą równoważyć wydatki i inwestycje, planować je i świadomie korzystać z oferty produktów finansowych.

- Instytucje finansowe oferują nowoczesne i złożone produkty. Chcemy, żeby nasi klienci korzystali z nich w większym stopniu niż obecnie, ale dokonywali wyboru świadomi zarówno cech tych produktów, jak i własnych możliwości i potrzeb finansowych. Klienci wiedząc, na co wydają pieniądze i jakimi środkami dysponują, będą w stanie więcej oszczędzać i więcej inwestować, a przede wszystkim efektywnie planować długoterminowe cele finansowe – mówi Wawrzyniec Sosnowski, Wiceprezes spółki iFIN24 SA. – Naszym klientom łatwiej będzie skorzystać z oferty banków i doradców, kiedy będą mieli pełny obraz swojego osobistego czy rodzinnego budżetu, ze świadomością jego możliwych zmian w przyszłości. Do banku albo brokera będą szli z gotowym zestawieniem swoich dochodów, wydatków i inwestycji. To oznacza mniejsze ryzyko zarówno dla klientów, jak i instytucji finansowych.

Portal iFin24 będzie w pełni zintegrowany z oferowaną przez spółkę usługą EBPP, która pośredniczy między wystawcami faktur, bankami i klientami. Popularność obu rozwiązań na Zachodzie pozwala sądzić, że jest to przyszłość usług finansowych również w Polsce. Te instytucje finansowe, które pierwsze zdecydują się na wprowadzenie nowych rozwiązań, zyskają sporą przewagę konkurencyjną. Celem iFin24 jest nawiązanie długofalowej partnerskiej współpracy ze wszystkimi znaczącymi bankami i instytucjami finansowymi w Polsce.

iFin24 SA

Spółka iFIN24 SA, należąca do grupy kapitałowej Comarch SA, została powołana w roku 2008 z inicjatywy Comarch SA. Celem spółki jest realizacja długofalowych projektów zorientowanych na klientów z segmentu B2C oraz B2B. Spółka iFIN24 SA ściśle współpracuje z Comarch – w szczególności korzysta z rozwiązań i zasobów technologicznych i organizacyjnych.1